Fiatal és tehetséges operaénekesek adtak koncertet a makói Korona Konferenciaközpontban. Sümegi Eszter Kossuth-díjas operaénekes növendékei léptek színre, akik a közönségnek ízelítőt adtak a diplomaműsorukból. Többek között Bach, Vivaldi, Schumann és Mozart szerzeményei csendültek fel.

Operagálának adott otthont szerdán a Korona Konferenciaközpont díszterme. Sümegi Eszter Kossuth-díjas operaénekes, aki a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Tanszakán oktat, elmondta: azok a növendékei mutatkoztak be, akik diplomaműsorukra készülnek. Hozzátette: mindannyian nagyon tehetségesek és nagy jövő áll előttük.
Operaénekes
A diplomaműsort természetesen több évnyi tanulás és rengeteg gyakorlás előzi meg. Sümegi Eszter szerint a tanítványai nagyon felkészültek és kiemelten fontos a számukra az, hogy minél több bemutatkozási lehetőséget kapjanak. A tanáraik észrevételei természetesen nagyon fontosak, de a fejlődésükhöz szükség van a közönség reakcióira is.

Kínyó Kata. Fotó: Kormos Tamás
Klasszikus hangképzés
A makói fellépés ötlete Kínyó Katától származik, akitől megtudtuk, hogy a zenei pályáját egykoron a Maros-parti város Bartók iskolájába kezdte. Akkoriban népdalokat adott elő számos iskolai és városi rendezvényen, majd a kecskeméti Kodály Intézetbe kerülve a klasszikus hangképzést sajátította el. Ezt követően sikeresen felvételizett az SZTE művészeti tanszakára, ahol most fog diplomázni.
Gála
Kínyó Kata mellett Brotscholl Adél, Szabó Kíra és Baliga Anita mutatkozott be az operagálán. A három énekesen kívül Bukits Ernő ifjú hegedűs is megcsillogtatta tehetségét. A fiatalokat Kerényi Mariann pedagógus kísérte zongorán. Az eseményen a résztvevőket Rónai Dániel, a Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola intézményegység-vezetője köszöntötte.