Napok óta nyárias idő van országszerte, ezért a strandokon egyre többen jelennek meg. Ez alól a Hagymatikum sem kivétel. Ugyan a téli időszakban is sokan látogatják a makói gyógyfürdőt, most a kültéri medencék is megteltek. Néhány vendéget kérdeztünk arról, hogy honnan érkeztek és mit gondolnak a város fürdőkomplexumáról.
![]()
Járják az ország fürdőit
A Hagymatikum strandján az árnyékban pihent két hölgy, akiket megkérdeztünk arról, hogy honnan jöttek. Pfeiffer Gyöngyi és Roth Éva Mária elmondták: Mohácsról érkeztek, ugyanis az előrejelzések jó időt mutattak, és mindketten szeretnek országszerte új fürdőket kipróbálni. Hozzátették: nagyon tetszik nekik a Makovecz épület. Azt is megosztották, hogy a Hagymatikum előtt a mórahalmi fürdőt látogatták meg, a következő úti céljuk pedig Kiskunhalas.

Pfeiffer Gyöngyi és Roth Éva Mária járják az országot a fürdők miatt.
Már jártas Makón
Egy másik vendéget is sikerült megszólítanunk, aki elmondta: a családjával rendszeresen járnak Makóra fürdeni az ország másik végéből. Bajkó Zsuzsanna elárulta, hogy győri, de évente kétszer-háromszor jönnek. Általában a Glorius-ban szállnak meg, és már kiismerte magát a városban.

Bajkó Zsuzsanna hiába győri, már jól kiismerte magát Makón.
Majdnem 500 kilométert utaztak
Végezetül egy házaspár is beszámolt az élményeiről, akik mint kiderült, 460 kilométert utaztak, hogy itt tölthessenek 5 napot, ugyanis Ausztriából érkeztek. Sili Branko és felesége Mariska kiemelték: kifejezetten szépnek találják a Hagymatikumot. Le is fotózták az épületet, és elküldték az ismerőseiknek, hogy lássák, milyen káprázatos helyen pihennek. Nyugdíjasként a gyógyvizet előnyben részesítik.

A Sili házaspár majdnem 500 kilométert utazott azért, hogy Makón pihenhessenek.
