Kedden délelőtt a Makói Óvoda Erdélyi püspök utcai tagintézmények Nyuszi csoportosai érkeztek az ENI Időskorúak átmeneti gondozóházába. Itt egy tavaszi műsort adtak elő a lakóknak, végül anyák napja alkalmából még ajándékot is szétosztottak a szépkorúak között.
![]()
Az idősekre szabták a műsort
Szépen felöltözött, mosolygós óvodások érkeztek az ENI Időskorúak átmeneti gondozóházába, hogy köszöntsék anyák napja alkalmából a bentlakókat. Egy igazi tavaszi műsorral készültek, melyet már a Makói Óvodában is előadtak az anyukáknak és nagymamáknak, ezt szabták a célközönségre – tudtuk meg Csonkáné Sákovics Szilvia óvodapedagógustól.
Különösen fontosnak tartották az anyák napja megünneplését
Gyenge Ferenc, a gondozóház szakmai vezetője elmondta: az intézmény nagy hangsúlyt fektet arra, hogy minden nemzeti és egyházi ünnepet, valamint jeles napot méltó módon megünnepeljenek, ez alól pedig az anyák napja sem kivétel. Az ilyen alkalmakkor mindig hívnak egy külsős fellépőt, általában iskolákból vagy óvodákból, de előfordult már, hogy éppen a MENYUKE adott elő a bentlakóknak. Gyenge Ferenc kiemelte, hogy azért is tartották fontosnak, hogy az anyák napját is megünnepeljék, mert van olyan idős, akinek a szerettei nem a közelben élnek, és ilyenkor ők is azt érezhetik, hogy számukra is ünnep az ünnep.
Vissza az időben
Az egyik lakó, Szénási Imréné Viki néni elmondta, hogy nagyon szereti, amikor vendégségbe jönnek hozzájuk, főleg, ha azok kis vendégek. Nagyon tetszett neki a műsor, és külön öröm volt számára, hogy a kicsik az Erdélyi püspök utcai óvodából érkeztek, hiszen a fia is oda járt több, mint öt évtizede.






