Lemondott önkormányzati képviselői posztjáról Czirbus Gábor, miután átvette parlamenti mandátumát. Makó egykori polgármestere a Makói Városi Televízió Fogadóóra című műsorában arról is beszélt, hogy mostantól nem csupán a városban és a térségében, hanem a vármegyében élőkért is dolgozni fog.
![]()
A Fidesz-KDNP listájáról Czirbus Gábor is bejutott a Parlamentbe. A Csongrád-Csanád vármegyei 04-es választókerület új országgyűlési képviselőjeként első alkalommal volt a Makói Városi Televízió Fogadóóra című műsorának a vendége. A politikus kiemelte: összeférhetetlenség miatt lemondott önkormányzati képviselőségéről, valamint az ehhez kapcsolódó valamennyi tisztségéről, így többek között az alpolgármesterségről, illetve a Makói Kistérség Többcélú Társulása társulási tanácsának elnöki posztjáról is.
A vármegye új országgyűlési képviselőjeként
A parlamenti mandátum átvételét követően Czirbus Gábor el is kezdte az országgyűlési képviselői munkáját. Többek között aktívan részt vett a most már oktatási és gyermekügyi miniszternek kinevezett Lannert Judit parlamenti meghallgatásán. Makó korábbi alpolgármestere több kérdést is feltett a tárcavezetőnek. Így például aggodalmát fejezte ki a kis iskolák esetleges bezárása, a mindennapos testnevelés várható eltörlése és az ingyenes tankönyvek megszüntetésének terve miatt. A minisztertől egyetlen egy kérdésére sem kapott megnyugató választ.
A munkaköre kibővül
Czirbus Gábor hozzátette: három alkalommal nyert Makón a 7-es számú körzetben, mint egyéni jelölt. Eddig csak a városért és a térségéért dolgozott, de mostantól a vármegyében élők is számíthatnak rá.
Időközi választás
A Helyi Választási Bizottság fogja majd kitűzni a makói 7-es számú körzetben az időközi választás pontos időpontját. A szervezetnek erre a törvények szerint 120 nap áll a rendelkezésére, így várhatóan a nyár végén járulhatnak az urnák elé az érintettek.
