Kezdőlap » Második alkalommal szervezte meg országos rajzpályázatát a MÁI

Második alkalommal szervezte meg országos rajzpályázatát a MÁI

Szívem csücske

Nagy Dóra
0 hozzászólások

Már második alkalommal írta ki a Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola a Szívem csücske nevezetű rajz- és minősítő pályázatot. Az ország több, mint 170 iskolájából közel 2000 mű érkezett be, a díjazott rajzokat pedig az intézmény aulájában állították ki. A tematika a tükör volt. A verseny ötlete Tagai Andrea vizuális kultúra tanár fejében született meg, aki bővebben is beszámolt a versenyről.

Fontos a visszajelzés

A Szívem csücske egy olyan országos verseny, ami tulajdonképpen két megmérettetés egyben. Van egy minősítő, valamint egy hagyományos része, ahol megállapítják a dobogós helyezetteket. Ennek az ötlete Tagai Andrea vizuális kultúra tanár fejében született meg.

„Nekem rajztanárként nagyon rossz volt látni, hogy sok helyre úgy küldtük el a munkákat, hogy egyvalaki nyert, a többiről nem tudtunk semmit esetleg, vagy egyáltalán nem is volt semmilyen visszajelzés, és vissza se kaptuk a munkákat. És ezt akartam egy kicsikét orvosolni ezzel a lehetőséggel. A minősítés az ugye azt jelenti, hogy a zsűri eldönti, hogy ki az, akinek valamilyen színvonalú oklevelet lehet adni, arany, ezüst vagy bronz oklevelet. Általában a munkáknak körülbelül egynegyede az, aki nem kap minősítést. A többiek valamilyen kategóriába beférnek, és aztán utána ezek közül kiemelnek néhány munkát még, és a kiemelt aranyak közül választják ki az 1-2-3. helyezetteket”

– fogalmazott. Hozzátette: a minősítő oklevelek egy pontos visszajelzést adnak arról, hogy országos szinten az adott fiatal hol áll éppen a tudásával, tehetségével.

Tagai Andrea, a Szívem csücske szellemi szülőanyja.

A MÁI-s diákok pályamunkából külön kiállítás fog nyílni

Az idei verseny tematikája a tükör volt, melyre az ország 173 iskolájából érkeztek nevezések; ezeknek össz száma majdnem elérte a kétezret. Hat korcsoport indult, azaz az első osztályos tanulóktól egészen a végzős középiskolásokig nyújtottak be a fiatalok pályamunkákat. A dobogós helyezést elért műveket állították ki a MÁI aulájában. A pályázatot kiíró intézmény diákjai közül többen is nyertek minősítő oklevelet, a versenyre beküldött alkotásaikat pedig egy külön kiállítás keretében fogják bemutatni. Rónai Dániel intézményegység-vezető így fogalmazott:

„Kiemelt aranyat sikerült elhoznunk ezen a versenyen. Úgy gondolom, hogy ez a zsűrinek nagyon magas fokú és nagyon reprezentáns, objektív munkáját minősíti, és azt gondolom, hogy a tavalyi évhez képest még szebb és még magasabb nívójú alkotások érkeztek hatalmas mennyiségben. Én azt gondolom, nagyon sikeres ez a Szívem csücske pályázat és nagyon sokrétűen tudnak kibontakozni a gyerekek. Nagyon sokféle művészi iskolát és sok rajzszakkört tudunk megszólítani magával a tematikával, a díjazással, és nagyon bízunk abban, hogy ugyanúgy, ahogy a tavalyi évben, idén is lesz majd egy gyűjtő album, amelybe a legjobb munkák belekerülnek, és egy emlékkönyvként hazavihetik majd a résztvevők”

Hagyományteremtés

A kiállítás május 15-ig tekinthető meg. A szervezők kiemelték: mindenféleképpen hagyományt szeretnének teremteni, és már biztos, hogy jövőre is kiírják a pályázatot.

Javaslatok

Szerkesztőség

Mindig Makó
Cím: 6900 Makó, Hollósy Kornélia u. 2.A
Tel.: 06 62/510-077
Weboldal: www.mindigmako.hu
E-mail:  info@mindigmako.hu

@2025 – All Right Reserved. MindigMakó

Sütiket használunk a felhasználói élmény fokozása érdekében. Az "Elfogadás" gombra kattintva elfogadod az adatvédelmi irányelveinket. Elfogadás Adatvédelmi irányelvek

Privacy & Cookies Policy