Már nagy hagyománya van annak, hogy a Makói Városnapokon képletesen odaadományozza az önkormányzat a korábban született gyermekek tiszteletére elültetett babafákat a családoknak egy-egy öntözőkannával. Idén a 2024-ben világra jött kicsiket, azaz szám szerint 175 kétévest és szüleiket köszöntötték. Emellett ugyanígy a többnapos eseménysorozat utolsó napján adják át már hosszú évek óta a Virágos Makóért díjakat is.
![]()
Fontos már kicsi korban megtanulni a növények szeretetét
Makó idén ünnepelte fennállásának 327. születésnapját. Ennek alkalmából a hagyományokhoz híven többnapos programsorozatot szervezett a város. Finom ételek, hűsítő italok, vásári forgatag, színpadi fellépők és gyermekműsorok várták többek között a családokat. Emellett vasárnap szimbolikusan átadta az önkormányzat 175 gyermek számára a 2024-ben tiszteletükre ültetett babafákat. Az egyik család, aki átvehette a locsolókannát, amely segítségével majd gondozni lehet a növényt, Mucsi Tamáséké volt. A családfő elmondta: kislánya a főnök otthon, a fiú testvérei pedig mind imádják. A fiúk születése miatt elültetett babfákat is gondozzák, így természetesen a legkisebb gyermekét is rendszeresen öntözni fogják. Végezetül az önkormányzati képviselő hozzátette: szerinte nagyon fontos, hogy már kicsi korban megtanulják a gyerekek a környezet óvását és a növények gondozását.
Panelházban is lehet kertészkedni
2024-ben 175 gyermek született, akik közül 78 lány volt és 97 fiú. Egy másik lányos szülőt is sikerült megszólítanunk, aki elmondta: a panelházuk erkélyén lévő növények már ismerősek kétéves gyermeke számára, nagyon szereti őket öntözni, úgyhogy nagy hasznát fogják venni a locsolókannának.
Makó egyre virágosabb
Az is szép, hosszú időkre visszavezethető hagyomány, hogy a városnapokon adják át a Virágos Makóért környezetszépítő verseny díjait. Ilyenkor több kategóriában döntenek az ítészek, akik Makó-szerte megnézik, hogy a nevezők közül kinek van a legszebb kertje. Az egyik zsűritagot kérdeztük, hogy mi alapján született meg a végső helyezési sorrend. Oláh Edit kertész elmondta: minél sokszínűbb növényeket ültettek a nevezők, annál nagyobb esélyük volt nyerni. Idén is három kategória volt: erkély, utcakert és intézmény. Oláh Edit azt is elmondta, hogy nagyon erős mezőny volt, nehéz volt választani a sok lenyűgöző kert közül. Végezetül felhívta rá a figyelmet, hogy az idei Virágos Makóért versenyre még lehet nevezni, így van még esély arra, hogy aki még nem jelentkezett, megtegye, hátha a jövő évi városnapokon pont ő, esetleg lakóközössége, intézménye veheti át a nyertes díjak egyikét.





