Hétfőtől országszerte fokozott rendőri jelenlétre lehet számítani a közutakon. A magyar rendőrség is csatlakozik a ROADPOL Operational Group (Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata Műveleti Csoport) akciójához.
![]()
Május 4-e és 10-e között Magyarország egész területén a nehéz tehergépkocsik és autóbuszok fokozott közúti ellenőrzését végzik majd az egyenruhások – írja honlapján a police.hu. A közlekedésbiztonsági akciót azért indítják, hogy a vezetési- és pihenőidővel, a veszélyes áruk szállításával összefüggő szabályok megtartását, valamint a beutazás és a belföldön tartózkodás jogszerűségét vizsgálják.
