Most már végleges: május 23-án bezárt a Csipkesoron a Drogerie Markt, azaz a dm. Sokan szerették az üzletet, meg voltak elégedve a kínálattal, többen napi szinten jártak oda, így a lakosok csak szóbeszédnek hitték. Azonban a drogéria lehúzta a rolót, ahogyan országszerte az üzletlánc több boltja is. Felkerestük a PR-és ügyfélszolgálati csoportot is a kérdéseinkkel.
![]()
Sajnos mégsem csak szóbeszéd
Márciusban kapott szárnyra a hír, miszerint bezár a dm makói üzlete a Csipkesoron. Ez sokakat meglepett, hiszen rengeteg vásárló járt oda napi szinten, és igencsak népszerűnek számított a helyiek körében a drogéria. Május végén kiderült, hogy nem csak pletykáról van szó, az üzlet előtt egy táblán az állt, hogy 23-án végleg lakat került az üzletre.

Szomorú látvány: kiürült a makói dm.
A legközelebbi dm Szegeden van
A vállalat honlapján az olvasható, hogy 14 országban vannak jelen Európában, hazánkban pedig 1993-ban nyitották meg legelső boltjukat. A makói üzlet bezárását sokan sajnálják, hiszen így Szegedre kell utazni, ott van legközelebb a drogéria. De ott legalább több is van: a Kárász utcán, a Napfény Parkban, az Árkád bevásárlóközpontban és a Tesco Extrában.
Nekünk még nem válaszoltak
Felkerestük a dm PR- és ügyfélszolgálati csoportját kérdéseinkkel, amelyekre egyelőre nem érkezett válasz, azonban a Délmagyarország egyik cikkében az olvasható, hogy nekik korábban már reagáltak. Úgy fogalmaztak, hogy az üzletbezárás mellett dönteni mindig nehéz, de ez a hosszú távú stratégiájuk része, hiszen ez egy hosszas belső racionalizálási folyamat eredménye, amely figyelembe veszi a fenntartható működés biztosítását és a vásárlói szokások alakulását is. Érdekesség, hogy országszerte több bezárásról is hallani, olvasni lehetett, márciusban például bezárt egy dm Soroksáron és Hajdúböszörményben is.
Már meghirdették az üzlethelyiséget
Az üressé váló makói üzlethelyiséget egyébként a helyi önkormányzat már meghirdette, melyre egyfordulós, nyílt pályázatot írtak ki. Erre az ajánlatokat május 15-ig várták.
