Bálint Gabriella, rendőr törzsőrmester szinte minden versenyről, amin elindul, éremmel tér haza. Legutóbb a Belügyminisztérium Pump and Row fekvenyomó-evező pontszerző versenyét nyerte meg, immár negyedjére! A Makó Korzóban arról is kérdeztük, hogy lehet egyszerre három pályán, édesanyaként, rendőrként és sportolóként is a csúcson maradni.
![]()
Majdnem tűzoltó lett – Angliában, ahol négy évig élt. A vizsgák sikerültek, de a sok jelentkező közül végül nem őt választották. Később hazaköltözött Magyarországra, majd 2020-ban jelentkezett a tíz hónapos rendőrjárőr képzésre, ahol határrendész-útlevélkezelő szakaszba került, majd Röszkén kezdte meg az egyenruhás szolgálatát.
Közlekedési rendőr lett
Ezután a vármegyei rendőr-főkapitányság közrendvédelmi osztály kutyás alosztályán szolgált, csaknem három éve pedig forgalom-ellenőrzési alosztály járőrvezetője.

Bálint Gabriella, a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság Forgalom-ellenőrzési Alosztály járőrvezetője. Fotó: Jeszenszky Zoltán
Míg gyerekként nem a testnevelésórák voltak a kedvencei, rendőrként beleszeretett a sportba. Első versenyére 2022-ben jelentkezett, amit rögtön meg is nyert. Innentől kezdve nem volt megállás.
„Mindig is olyan voltam, hogy ha valamit kitűztem magam elé, azt tűzön-vízen átvittem és megcsináltam” – hangsúlyozta a műsorban.
Miss Zsaru
A Mr. és Miss Zsaru versenyt 2023-ban is megnyerte, azóta testépítőversenyeken, Fitness Challenge-en, fekvenyomó-bajnokságon, atlétikai és úszóversenyeken is indult, és több első helyet is hazahozott. Érmei és serlegei egy kisebb szekrényt is megtöltenének.

Csak néhány érem és serleg az elmúlt évek versenyeiről. Fotó: Jeszenszky Zoltán
Mindezek mellett boldog családanya. Ikrei tíz évesek ás örökölték a mozgás szeretetét. Fia dzsúdózik, lánya táncol. Mindig úgy nevelte őket, hogy legyenek önállóak. Van egy megállapodás is közöttük, előbb a tanulás és csak utána a szórakozás!
Ebben is első lehet
Közben egy új szerelem is érkezett az életébe: a motorozás. A vizsgákat már letette és vett egy motort is. Most – ahogy fogalmazott – a kilométereket gyűjti. Ha minden jól megy, ő lehet a megye első motoros rendőrnője! A kollégái nagyon szurkolnak neki.
A Bálint Gabriellával készült műsort a Makói Városi Televízióban az alábbi időpontokban láthatják:
- május 5-én, kedden, 18:16-tól;
- május 7-én, csütörtökön, 18:45-től;
- május 9-én, szombaton, 18:50-tól.
Továbbá televíziónk youtube-csatornáján, valamint közösségi oldalán is megtekinthetik. Tartsanak velünk!
