Kezdőlap » Balázs Pali 29 év érzéseit hozta el Makóra

Balázs Pali 29 év érzéseit hozta el Makóra

Városnapok zárókoncert

Munkatársunk
0 hozzászólások

A Makói Városnapok zárónapjának sztárvendége Balázs Pali volt, aki hivatalosan már 29 éve van a pályán. A romantikus dalok hazai nagykövete stábunknak beszámolt az elmúlt majd’ három évtizedről. Emellett tett utalást arra is, hogy hogyan szeretné megünnepelni a jövő évi jubileumot.

29 év, ami tele van emlékekkel

Balázs Pali már nem először járt Makón. Mint mondta, a városnapi koncertre való készülés előtt fellapozta a naptárját, és kiderült, hogy 1997-ben járt itt először, akkor szólóban, majd később visszatért már ide zenekarral, ahogyan ezt tette múlt hét vasárnap is. Tizenöt fős stábbal érkezett a Maros-parti városba, amelyből négy fő az együttese tagjai, ők mind diplomás zenészek. Visszatérése alkalmával a 29 év érzéseit hozta el dalokban. Az elmúlt majdnem három évtizedről kérdeztük az előadót.

„A 29 az már majdnem 30. Igazán ’96-ban jelent meg az első kazettám, de ’97-ben léptem először Balázs Paliként színpadra, ahol a közönség belépőt vásárolt a nevemre és igazán onnan számoljuk. A 29 év rengeteg szép élménnyel telt el, sok kihívással, folyamatos tervezéssel, 20 megjelent lemezzel, 2 szakmai díjjal, több mint 50 videóklippel és több mint 3000 fellépéssel nyolc országban. Úgyhogy én ezt szenvedéllyel teszem, szívvel, hittel. Szoktam mondani úgy, hogy szolgálom Balázs Pálként a Balázs Pali produkciót”

Egy generáció nőtt fel a dalain

Balázs Pali felidézte, hogy a ’80-as években egy amatőr rockzenekarban kezdte zenei pályafutását, aztán később is sokat játszott bandában. Kiemelte: semmivel össze nem hasonlítható élmény az neki és a közönsége számára is, ha egy koncerten élőzene szól, hiszen azt nem lehet helyettesíteni semmiféle fénnyel vagy pirotechnikai eszközzel. És ha már a 30. évfordulóhoz közeledve egy ilyen színvonalas műsorral készült a makói közönségnek, arra is kíváncsiak voltunk, hogy ismer-e olyan rajongót, aki rajta nőtt fel, esetleg olyat, aki még kisgyerek, de tudja, hogy őt hallgatja.

„Nagyon sok visszajelzést kaptam az elmúlt időszakban, illetve folyamatosan kaptam. Régen még kézzel írott levelek érkeztek, innen, ebből a régióból is, Hódmezővásárhely régióból és nagyon sok helyről. Csongrád megye volt egyébként az első Békés megyén kívüli megye, ahol felléptem, mint szólista ’97-ben. A mostani visszajelzések például egy része olyan is szokott lenni, hogy jönnek dedikálni 20-30 éves családanyák, a dedikáláskor karjukon a gyermekekkel, és a dedikálás során egy kinyomtatott fotót nyomnak a kezembe. És nézem, ott van egy szőke kislány, velem lefényképezve, és az a szőke kislány egy anyuka lett, akinek már ott van a karján a gyermeke. Hát ezek nagyon szép pillanatok”

– fejtette ki nosztalgikus mosollyal az arcán.

Meglepetéssel készül a harmincadik évfordulóra

Az énekes elmondta: egyelőre még nem szeretne elárulni sok mindent a 30. évfordulós terveiről, de annyit elmondott, hogy több dologgal is készül. Végezetül kiemelte, hogy nagyon fontosnak tartja az elmúlt három évtizedet, és nem is gondolta volna az elején, hogy ilyen hosszú és eredményes lesz ez az út. Azon fog dolgozni a csapatával, hogy ez a jubileum méltó módon legyen megünnepelve.

Javaslatok

Szerkesztőség

Mindig Makó
Cím: 6900 Makó, Hollósy Kornélia u. 2.A
Tel.: 06 62/510-077
Weboldal: www.mindigmako.hu
E-mail:  info@mindigmako.hu

@2025 – All Right Reserved. MindigMakó

Sütiket használunk a felhasználói élmény fokozása érdekében. Az "Elfogadás" gombra kattintva elfogadod az adatvédelmi irányelveinket. Elfogadás Adatvédelmi irányelvek

Privacy & Cookies Policy