Egykori és jelenlegi tagok vettek részt a 10 éves jubileumát ünneplő Almási Disputakör találkozóján. Ez az esemény nem csupán arra adott alkalmat, hogy újra együtt legyenek a fiatalok, hanem játékos foglalkozások segítségével ismét közösen vitázhattak, érvelhettek.
![]()
A Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában rendezték meg az Almási Disputakör alapításának 10. jubileumi ünnepségét. Az eseményen a résztvevőket Borkáné Dudás Mónika főigazgató köszöntötte, aki beszédében kiemelte: már gyermekkorban érdemes megismerni a kulturált vitatkozás szabályait, hiszen később, az élet minden területén hasznos lehet ez a tudás.
Almási Disputakör
A kört Pallagi Beáta alapította. Az iskola pedagógusa is ünnepi beszédet mondott. Kitért arra, milyen fontosak számára ezek a foglalkozások, az egy évtized alatt sokkal jobban megismerhette a hozzá járó tanulókat. Az általános iskolából azóta elballagókkal sem szakadt meg a kapcsolata, nagyon sokan fogadták el a meghívását és részt vettek ezen az alkalmon.

Egy kis nosztalgia. Fotó: Kormos Tamás
A tudás kamatozik
Az egyik egykori disputástól, Horváth Nellitől megtudtuk: nem bánta meg, hogy éveken át szorgalmasan részt vett az órákon, hiszen most is kamatoztatni tudja az ott elsajátított dolgokat. Gyógypedagógusnak készül, így a leendő szakmájában is fontos lesz számára az érvelés tudománya. Nellihez hasonlóan Török Maja Tifani is úgy véli, érdemes volt az Almási Disputakörnek az aktív tagja lennie. A most a JUGYU-ban rendészeti szakon tanuló diáklány kifejtette: sokkal magabiztosabban szólal meg nagyobb hallgatóság előtt és a kommunikációja is jelentősen fejlődött.
Régi fotók
A találkozó résztvevői egy kicsit visszamentek a múltba. Az iskola aulájába lépve régi fotók is fogadták őket, amik ez egykori foglalkozásokon, illetve közös kirándulásokon készültek. Emellett játékos feladatok is várták őket, közösen vitáztak, érveltek és próbálták meggyőzni a másikat.
