A Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola csanádpalotai intézményébe járó diákok, valamint óvodások, illetve felnőttek álltak színpadra a pénteki néptáncgálán. Több csoport mutatkozott be, így igen változatos műsort láthatott a közönség, nagyon sok tájegység táncai kerültek terítékre.
A tánc és különösen a néptánc a test mozgásának a művészete, kifejezi azt az életerőt, örömöt és lendületet, amit az ember magában hordoz – fogalmazott köszöntőjében Rónai Dániel. A Makói Általános Iskola Alapfokú Művészeti Iskolájának az igazgatója nyitotta meg a pénteki táncgálát, melynek a csanádpalotai Kelemen László Művelődési Ház adott otthont. Az igazgató hozzátette: a Kárpát-medence páratlan néptánchagyományait sajátíthatják el azok a gyerekek, akik a művészeti iskolájukban, illetve a kihelyezett tagintézményeikben, így a csanádpalotaiban is tanulnak. Ezt a néptáncgála közönsége is megtapasztalhatta.

A néptánc nem függ a kortól. Fotó: Kormos Tamás
Kortól független néptáncgála
Zsúfolásig megtelt a kultúrház nagyterme, nagyon sokan voltak kíváncsiak a fellépőkre. A látottakat az is színesítette, hogy szinte minden korosztály bemutatkozott. A legkisebb táncosok alig múltak 5 évesek, de nagyon vidáman ropták a színpadon. Mivel a művészeti iskola tartotta elsősorban a gáláját, így természetesen a diákok sem hiányozhattak. Emellett a jóval idősebbek, valamint a felnőttek sem akartak kimaradni, ezért ők is felléptek.
A tánc a testet és a lelket is edzi
Seregély Bence kisgyermekként kezdett el néptáncolni és mind a mai napig űzi is ezt a művészeti ágat. Ráadásul napjainkban már a csanádpalotai, illetve az apátfalvi gyerekeket tanítja. A néptáncoktató kifejtette: a hagyományok őrzésén túl a néptánc arra is kiváló, hogy aki komolyan veszi és rendszeresen táncol, annak ez kiváló testmozgás is egyben, valamint a lelkét is ápolja vele. Elárulta: gyermekként rendszeresen úszott is, amiben szintén segítette a néptánc.

Tanítvány és mestere, vagyis Horváth Viktória és Seregély Bence. Fotó: Németh Csaba
Két együttesben is ropja Viktória
A csanádpalotai Horváth Viktória általános iskola első osztályában ismerkedett meg a néptánccal és kedvelte is meg. Ez a szeretet továbbra is megmaradt és most már a makói Juhász Gyula Református Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola 9. osztályos egészségügyi tanulójaként is folytatja. Sőt, nem is egy, hanem két csoportot is erősít, ugyanis a Csanádpalotai Hagyományőrző Néptánccsoport mellett a Csürdöngölőt is erősíti.