Makón hosszú évek óta hagyomány, hogy a város fával és ajándékkal köszönti a korábbi években született gyermekeket. A babafa ünnepség nemcsak szimbolikus gesztus, hanem a közösség környezettudatosságát és összetartozását is erősíti. Az ajándékokat a városnapokon adták át a körzetek képviselői.
Évente több mint kétszáz kisgyermek születik Makón
Farkas Éva Erzsébet polgármester a babafa átadón elmondta: évente körülbelül 200–220 gyermek születik a városban. Az önkormányzat minden makói születésű babát 150 ezer forintos babakötvénnyel ajándékoz meg. A faültetéshez pedig egy személyes térképet is kapnak a családok, amely megmutatja, hol található az a fa, amelyet gyermekük nevéhez kötnek.
A fa szimbóluma a növekedés és a gondoskodás
A polgármester hangsúlyozta, hogy a babafa ültetése kettős üzenetet hordoz. Egyrészt jelzi, hogy Makó számára fontos a környezet védelme, másrészt a felnövekvő generációnak szól: a közösség felelősséggel fordul a jövő felé. – A fa, amely a gyermekhez kapcsolódik, ugyanúgy növekszik, mint ő maga – mondta. – A családok kilátogathatnak, meglocsolhatják, figyelhetik fejlődését, ahogy a gyermek is cseperedik a város közösségében.
Személyes ajándék és közösségi élmény
A város törekszik arra, hogy a fák a családok otthonához közel, például játszóterek mellett vagy közösségi terekben kerüljenek elültetésre. A térképeket előre megkapják a szülők, így a fa hamar „családtaggá” válik.
A két és fél éves Hegyi Ábel családja például már most rendszeres látogatásokat tervez. – Ott lakunk a közelben, biciklivel gyakran elmegyünk majd – mesélte lapunknak Hegyi Adrienn, Ábel anyukája.