Gyárátadó, iskola- és kerékpárút-építés, park- és csatornarekonstrukció, óvodafelújítás, energetikai korszerűsítés – csak néhány abból a jelentős beruházásból, ami már befejeződött, illetve folyamatban van, vagy hamarosan indul Makón. Farkas Éva Erzsébet polgármester a szerdai testületi ülésen részletezte, milyen jelentős események zajlanak a városban.
A május havi rendes testületi ülés elején, a napirendek előtti felszólalások sorában Farkas Éva Erzsébet polgármester beszámolt arról, hogy az idén milyen jelentős beruházások történtek, illetve valósulnak meg hamarosan Makón. A fejlesztési sor szerencsére nagyon hosszú. A városvezető kifejtette: június elején adják át az új élelmiszeripari csomagolóüzemet, de arról is szólt, milyen jelentős fejlesztés indul a Návay iskola Bajza utcai telephelyén.

A polgármester hosszan sorolta a fejlesztéseket. Fotó: Rácz Richárd
Hosszú fejlesztési sor
A Maros-partot is bekötik a kerékpárút-hálózatba, erről is beszélt a polgármester a testületin. Már elkészültek a Nagyér-csatorna rekonstrukciójának és egy záportározó építésének a tervei, melyek régi problémát fognak orvosolni. Emellett olyan fejlesztést is indítanak, mely a zöldterületekre koncentrál, vagyis rendbe teszik a Petőfi parkot. Farkas Éva Erzsébet kiemelte: az önkormányzat pályázni kíván a távhőszolgáltatás korszerűsítésére is.
Az óvodák is megújulnak
A Makói Óvoda három tagintézménye is megújul. A Kassai utcai épület esetében megérkezett az önkormányzathoz a támogatói döntés, vagyis hamarosan rendelkezésre fog állni a kivitelezéshez szükséges forrás. A Hold utcai és a Kálvin téri óvodaépületnél elindult a közbeszerzési eljárás második köre, valamint befejeződött annak az ingatlannak a fejlesztése és átalakítása, ahová ideiglenesen elköltöztetik a két óvodát.
Járdák, utak, kerékpárutak
Az önkormányzat egyik fontos célja, hogy folyamatosan fejlessze a tulajdonában lévő út- és járdahálózatot. A Fenntartható Városfejlesztés Program keretében kapott forrásból több helyszínen is megújulnak a járdák és az utak. A másik fontos cél, a meglévő kerékpárút-hálózat bővítése. Ennek kapcsán a Maros-partot is bekötik ebbe a rendszerbe, vagyis a Kiszombor irányából, a 43-as főút mentén lévő kerékpárutat építik tovább az üdülőterület irányába.