Már régóta zavarja a Nagyér-csatorna közelében lakókat a víz termálos aromája. Azonban az önkormányzat megkapta a megfelelő engedélyeket a rekonstrukcióhoz, már csak a beruházóra várnak és hamarosan el is indulhat a munka – tudtuk meg Zsámboki Zsolttól, a Makói Közös Önkormányzati Hivatal műszaki vezetőjétől.
Több lakossági bejelentés is érkezett a makói önkormányzathoz annak kapcsán, hogy a Nagyér-csatorna mentén elviselhetetlenné vált a bűz. Ennek okozója a termálvíz, amelyet ide engednek be. Ezek speciális szaga zavaró lehet, pláne nyáron, amikor nagyobb a párolgás. Főleg e probléma megszüntetése miatt született meg az a beruházás, amely alapján hamarosan elkezdődhet a rekonstrukció. A címlapfotót Szabó Imre készítette.

A csatornát folyamatosan karbantartják. Fotó forrása: Makó Város Önkormányzatának hivatalos Facebook-oldala
Nagyér-csatorna: közös gondolkodás és tett
Makó polgármestere, Farkas Éva Erzsébet megbeszélésre hívta dr. Kozák Pétert, az ATIVIZIG vezérigazgatóját, Versegi László szakaszmérnököt, illetve Tamasi József kiemelt műszaki referenst. A megbeszéléseken elhangzottak a problémák és azok megoldási javaslatai, a felek pedig szóbeli megállapodást kötöttek, hogy a csatorna üzemeltetése során a feladatokat összehangolják és egyszerre végezzék el azt a bel- és külterületi szakaszokon is.
Sikeres pályázat
Zsámboki Zsolt, a Makói Közös Önkormányzati Hivatal műszaki csoportvezetője hangsúlyozta, hogy mindezek mellett rendszeresen ellenőrzik a víz állapotát. Az önkormányzat már két évvel ezelőtt pályázott a Nagyér rekonstrukciójára, aminek jelenleg már engedélyes kiviteli tervei vannak. Ezeket a beruházó felé továbbították, így remélhetőleg minél hamarabb megkezdődhet a munka.
Záportározó is létesül
Emellett még egy kéthektáros területen egy záportározó is fog létesülni az Ószegedi út mentén, ami összeköttetésben lesz két szivattyúházon keresztül a Nagyér-csatornával, így ezáltal tudja majd a város, mint üzemeltető a Nagyérben a vízszintet egyensúlyban tartani. A kiemelt plusz vízmennyiség egy zárt csővezetéken keresztül fog a Maros árterébe jutni, így biztosítva lesz az, hogy a Makóról kifolyó csapadék helyben maradjon. Ezzel pedig a talaj vízháztartását tudják a jövőben szabályozni.