Már évek óta izgalmas programokkal készül az érdeklődők számára a Hinkó házaspár, emellett különféle rendezvényeknek is helyszínül szolgál a tanyájuk. Hamarosan indul náluk a nyári szezon. Ez azt jelenti, hogy oktatási és nevelési intézményekből fognak hozzájuk látogatóba menni gyerekek, valamint kreatív foglalkozásokra is mehetnek családok az általuk meghirdetett programokra. Hinkó Balázs és Andrea elárulták: már el sem tudnák képzelni az életüket a városban.
Egy születésnappal kezdődött az egész…
A Hinkó házaspár 2011-ben költözött ki a tanyára, akkor még ketten, később a fiaik már oda születtek. Vendéglátással már körülbelül hét éve foglalkoznak. A náluk tartott rendezvények ötlete onnan jött, hogy először egy ismerősük megkérdezte tőlük, hogy tarthatna-e náluk egy születésnapi eseményt, a többi pedig ebből nőtte ki magát. Azóta már többfajta programnak ad otthont a Hinkó Tanya. Lakodalmakat, ballagásokat, csapatépítő tréningeket, osztálytalálkozókat, de még akár legény- és lánybúcsúkat is tartottak már a Hinkó Tanyán, a tulajdonosok mindenre nyitottak. „Minden a vendégek fantáziáján múlik” – tették hozzá.

A Hinkó házaspár. Fotó: Vizi Viktória
Lakásból a természetbe
Hinkó Andrea kiemelte: ő lakásból költözött ki, azelőtt sosem élt tanyán, de már el sem tudná képzelni az életét máshogyan. Hozzátette: azóta teljesen más értelmet nyert számára a távolság fogalma, hiszen szerinte az, hogy 7 kilométerre laknak a várostól, egyáltalán nem nagy táv. A házaspár egyetértett abban, hogy pont ez a lényege és a szépsége a tanyasi életnek: messze a város zajától, nyugalomban és természetközelségben élnek.

A Hinkó Tanya. Fotó: Vizi Vikróia
Beteljesült a régóta dédelgetett álom
Hinkó Balázs mindig is vágyott arra, hogy tanyán éljen, a felesége pedig vevő volt erre az ötletre. Amikor 2011-ben beköltöztek, nem volt konyha, fűtés, de még melegvíz sem. Eredetileg nyaraló funkciót töltött be a ház, ezt kezdték el ők saját szájízükre formálni, később pedig jöttek a vendéglátással kapcsolatos fejlesztések. Bár a házaspár egyetért abban, hogy semmiért sem adnák ezt a tanyasi életet, mégis kifejtették: az jelenti a legnagyobb kihívást, hogy oda nincs kiépítve a közmű, ezért az áramon kívül mindent saját maguknak kellett megoldaniuk.
Változás alatt a szezonok
Jelenleg két főszezonjuk van: május végétől a tanidő végéig, majd szeptembertől kezdve addig, amíg tart a jó idő, jellemzően október végéig. Bölcsődei, óvodai és iskolás csoportok szoktak bejelentkezni hozzájuk, a családok számára pedig a Facebook-oldalukon teszik nyilvánossá a programjaikat, hiszen a csoportos foglalásokon kívül rendezvényekhez kötik a nyitva tartásukat. Ilyenkor kreatív foglalkozásokat hirdetnek, meg lehet tekinteni az ott található állatokat, valamint élményhorgászatra is van lehetőség. Azonban nemrégiben téliesítve lett a kerthelyiségük, így szeretnék repertoárjukat a téli szezonra is kibővíteni.