Kezdőlap » A mesterséges intelligenciáról szervezett szakmai konferenciát a HSZC

A mesterséges intelligenciáról szervezett szakmai konferenciát a HSZC

Az AI, mint úthenger

Kormos Tamás
0 hozzászólások

Nem mindennapi témában, a mesterséges intelligencia tudatos használatáról szervezett hétfőn konferenciát a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum. Neves szakembereket hívtak meg, akik a témában nagyon sokrétű előadásokat tartottak elsősorban a HSZC szakképző intézményeiből, így a makói Návay iskolából érkezett oktatók számára.

A generatív mesterséges intelligencia, illetve a vele kapcsolatos projektek olyanok, mint az úthenger, vagyis el kell döntenünk, hogy elé állunk és megállítjuk, vagy inkább felülünk rá és próbáljuk hajtani  – idézett egy gazdasági szakembert Kincses Tímea.

A HSZC főigazgatója a köszöntőjében kifejtette: a mesterséges intelligencia robbanásszerű fejlődése kapcsán pozitív és negatív hatásokról is beszélhetünk, melyek már a mindennapjainkban formálják az életünket, a munkánkat, valamint az oktatás jövőjét.

mesterséges intelligencia, HSZC, Kincses Tímea

Kincses Tímea, a HSZC főigazgatója köszöntötte a jelenlévőket. Fotó: HSZC

A mesterséges intelligencia előretörése

Öt-tíz éven belül a szakmák nagy többsége átrétegződik, a munkáltatók technikai nyitottsága előnnyé válik, és ezekre a szakképzési intézményeknek is időben fel kell készülniük.

A főigazgató hozzátette: ezért nem az AI fogja elvenni a munkát az embertől, hanem egy másik ember, akik tehetségesebben tudja azt használni.

A hétfői konferenciának ezért az a legfontosabb célja, hogyan tud a szakképzés felkészülni arra, hogy megismerje és megismertesse a tanulókkal a mesterséges intelligenciában rejlő lehetőségeket.

Mit lehet tenni?

Minél gyorsabban, jobb minőségben, hatékonyabban kell megoldási utakat kínálni, amihez etikus és legális módon kell használni az AI-t, és ezt a tudást átadni a szakképző intézmények diákjainak is. A HSZC másik célja, hogy a jövőben több célzott képzést, workshopot szervezzenek az oktatóknak, valamint kiemelten kezelje a tudásmegosztást a szakképző intézményekben.

mesterséges intelligencia, HSZC, Návay iskola

A makói Návay iskolából is jöttek oktatók a hódmezővásárhelyi konferenciára. Fotó: Kormos Tamás

Oktatott oktatók

A hétfői konferencia moderátora, Tóth Gábor, a PC Trade Systems Kft. ügyvezetője, aki egyben a Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara szolgáltatási alelnöke is, arról beszélt, hogy ő azon szerencsések egyike, akinek már több mint 40 éve van számítógépe. Ez azt is jelentette, hogy egykoron még gyermekként azért kapta meg ezt az eszközt, mert a szülei úgy vélték, érdemes minél fiatalabb korban tisztában lenni az új kor kihívásaival és minél több tudás birtokosa lenni.

A mai világban – tette hozzá Tóth Gábor – talán még fontosabb a fiatalok számára, hogy naprakész tudásuk legyen, amit elsősorban az oktatóiktól, tanáraiktól szerezhetnek be.

A HSZC által szervezett Edu4Next Innovation elnevezésű hódmezővásárhelyi rendezvényen a makói Návay Lajos Technikum és Szakképző Iskolából érkeztek oktatók.

Javaslatok

Szerkesztőség

Mindig Makó
Cím: 6900 Makó, Hollósy Kornélia u. 2.A
Tel.: 06 62/510-077
Weboldal: www.mindigmako.hu
E-mail:  info@mindigmako.hu

@2025 – All Right Reserved. MindigMakó

Sütiket használunk a felhasználói élmény fokozása érdekében. Az "Elfogadás" gombra kattintva elfogadod az adatvédelmi irányelveinket. Elfogadás Adatvédelmi irányelvek

Privacy & Cookies Policy