Izgalmas programokat tartottak húsvét alkalmából a József Attila Múzeumban, amelynek keretében többek között táncház, állatsimogató, népi játszótér, tojásfestés, locsolóvers-mondó verseny és bábszínház várta a látogatókat. Az intézmény skanzenjében tartott vidám mulatság csak az első a városi ünnepség sorában, a hétvégén több helyszínen is várják a húsvétolni vágyókat. Április 19-én, szombaton a Makovecz téren, 21-én, hétfőn pedig a Maros Kalandparton várják további programokra a makóiakat.
Színes programválaszték
Vidám hangulat, zeneszó és gyerekzsivaj fogadta a múzeumba látogatókat csütörtök délelőtt a makói múzeum skanzenjében, hiszen húsvét alkalmából szerveztek izgalmas délelőttöt. A kézműves foglalkozás alkalmával tojásokat festhettek a gyerekek, akár a szüleik is, kipróbálhatták az íróka módszert, de egyéb húsvéti díszt is készíthettek. Népi játékokat próbálhattak ki az ide látogatók, de bábjátékkal is elkápráztatták a közönséget. Táncház keretein belül, a Makói Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Csanád Táncegyüttese, valamint az O’ccsó Lecsó zenekar közreműködésével a növendékek családtagjait is táncra perdítették ismerős magyar nótákra.
Húsvét és hagyomány
A húsvét kapcsán a legtöbbeknek rögtön a locsolkodás jut eszébe, amely nagyon régre visszanyúló szokás, hagyomány. Erről bővebben Szikszai Zsuzsanna, a József Attila Városi Könyvtár és Múzeum igazgatója mesélt. Kiemelte: a víznek meghatározó szerepe van minden szokásunknál, jeles napunknál. A tisztaságot, frissességet, újrakezdést jelképezi. Mindez a középkorra vezethető vissza, ám régen ugyebár nem kölnivel locsoltak, mint manapság, hanem kútvízzel, később jött a szódás szifon és csak azután az illatos víz.