A szaunahasználatkor az egyik legfontosabb az, hogy ne kapkodjunk, szánjunk időt, legalább 10-15 percet arra, hogy megpihenjünk és hagyjuk, hogy jótékony hatásait kifejtse rajtunk a hőmérséklet és a páratartalom – nyilatkozta lapunknak Haluska Nóra, a Hagymatikum szaunamestere.
Fontos, hogy mielőtt a kabinba lépünk, töröljük testünket szárazra, ezután törülközőre vagy szaunalepedőre üljünk, ne érintkezzen a testünk a padozattal. Ha pedig elhagyjuk a helyiséget, zuhanyozzunk le, csak ezután merüljünk bele a merülő- vagy egyéb medencébe.

Haluska Nóra, a Hagymatikum szaunamestere fotó: Rácz Richárd
Védi szívét, érrendszerét
A szauna szervezetre gyakorolt jótékony hatásairól lapunk Haluska Nórát kérdezte, aki a makói Hagymatikum Gyógyfürdő egyik szaunamestere. A szakember elárulta: nagyon jó szív- és érrendszeri, illetve felső légúti betegségek megelőzésére, ám láz vagy akut betegség esetén már nem javallott használni, valamint ajánlja, hogy magas vérnyomású emberek csak orvosuk tanácsának kikérésével használják a hőkabint.
Infra és finn szauna
A Hagymatikumban több típusú szauna található: infrakabinok, amelyeknek jellegzetessége az, hogy a szervezetet belülről melegíti, emellett van finn szauna is, amiben magas a hőmérséklet, de alacsony a páratartalom és a bőrünk felső rétegét kezdi el először melegíteni, valamint gőzkamra is rendelkezésre áll, amelyben alacsony a hőmérséklet és magas a páratartalom, emiatt pedig kiváló a felső légúti megbetegedések ellen.

Fotó: pexels.com
Pihenteti a lelket és a testet
Haluska Nóra kiemelte: szakképzett szaunamesterek dolgoznak a Hagymatikumban, akik közül mindenki a saját stílusára formálja a programokat. Sokszor ezekre zenével, showelemekkel készülnek, tematikus eseményeken be is öltöznek, így egyszerre biztosítják a vendégeknek a pihenést és a szórakozást. A 15 perces szeánszok alkalmával a szaunamesterek különböző legyezéstechnikákat alkalmaznak, így még hatékonyabbá téve a méregtelenítést.